![]()
| INVENTORY ID | 11961900000 |
| TITLE | H3, 100 AMP 0.564 OHMS, POST GLOVER, G14GH, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.564 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G14HG |
| AMPS | 100 |
| NUMBER OF TABS | 10 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 1 |