![]()
| INVENTORY ID | 11961700000 |
| TITLE | 82 AMP .72 OHMS, POST GLOVER, G15, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | .72 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G15 |
| AMPS | 82 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 13 |