![]()
| INVENTORY ID | 11961600000 |
| TITLE | H3, 99 AMP .50 OHMS, POST GLOVER, G14, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .50 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 99 |
| CATALOG NUMBER | G14 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 17 |