![]()
| INVENTORY ID | 11961400000 |
| TITLE | H3, 130 AMP 0.256 OHMS POST GLOVER, G023, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.256 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 130 |
| CATALOG NUMBER | G023 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22 5/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 21 1/2" |
| QUANTITY | 2 |