![]()
| INVENTORY ID | 11961200000 |
| TITLE | HC, 525 AMPS .035 OHMS, POST GLOVER, HC525G, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | .035 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 525 |
| CATALOG NUMBER | HC525G |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 23 |