![]()
| INVENTORY ID | 11961000000 |
| TITLE | 70 AMP 160 OHMS, POST GLOVER, PG30, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 160 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 70 |
| CATALOG NUMBER | PG30 |
| NUMBER OF TABS | 6 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 3/8" |
| QUANTITY | 9 |