![]()
| INVENTORY ID | 11960800000 |
| TITLE | HC, 450 AMP .038 OHMS, POST GLOVER, HR-16-24G, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | .038 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 450 |
| CATALOG NUMBER | HR-16-24G |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 3/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 1 |