![]()
| INVENTORY ID | 11960600000 |
| TITLE | H3, 185 AMP 0.217 OHMS, POST GLOVER, PG13, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.217 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 185 |
| CATALOG NUMBER | PG13 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 7 |