![]()
| INVENTORY ID | 11960500000 |
| TITLE | H3, 146 AMP 2.42 OHMS, POST GLOVER, PG13, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 2.42 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 146 |
| CATALOG NUMBER | G12 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 7 |