![]()
| INVENTORY ID | 11960300000 |
| TITLE | 46 AMP, 2.650 OHMS POST GLOVER, G18, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 2.650 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 46 |
| CATALOG NUMBER | G18 |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6 1/8" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 5/16" |
| QUANTITY | 7 |