![]()
| INVENTORY ID | 11960200000 |
| TITLE | 91 AMP 0.630 OHMS, POST GLOVER, G015, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | .230 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 91 |
| CATALOG NUMBER | G015 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 3/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/8" |
| QUANTITY | 2 |