![]()
| INVENTORY ID | 11960000000 |
| TITLE | H3, 114 AMPS .360 OHMS, POST GLOVER, G014, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .360 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G014 |
| AMPS | 114 |
| NUMBER OF TABS | 6 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 21 5/8" |
| QUANTITY | 2 |