![]()
| INVENTORY ID | 11959800000 |
| TITLE | 11 AMPS .70 OHMS, POST GLOVER, G13 CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | .70 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 11 |
| CATALOG NUMBER | G13 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 5 13/16" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 21 5/8" |
| QUANTITY | 2 |