![]()
| INVENTORY ID | 11959700000 |
| TITLE | HC, 450 AMPS .049 OHMS, POST GLOVER, HC450G, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | .049 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 450 |
| CATALOG NUMBER | HC450G |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 7/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 12 |