| INVENTORY ID | 11958200000 |
| TITLE | 140 AMP, .274 OHM, CLARK, 112A140 RESISTOR |
| AMPS | 140 |
| OHMS | .274 |
| MFG | CLARK |
| TYPE | 112A140 |
| NUMBER OF TABS | 18 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |