![]()
| INVENTORY ID | 11913000000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 6, DUPLEX BRIDGE, TYPE M TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL (R) L |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 6 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | DUPLEX BRIDGE |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 76" |
| CABINET WIDTH | 116" |
| CABINET DEPTH | 30" |
| WIRING DIAGRAM | CLR0247-CC2 |