| INVENTORY ID | 11911400000 |
| TITLE | 1750 KVA, 6900V PRI, 480Y/277V SEC, IPC-1750, PEMCO, DRY TYPE TRANSFORMER - $17,500.00 |
| RATING | 1750 |
| PRIMARY VOLTAGE | 6900 |
| SECONDARY VOLTAGE | 480 Y / 277 |
| MANUFACTURER | PEMCO |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TYPE | DRY |
| SERIAL NUMBER | F683-800 |
| DEPTH | 54" |
| WIDTH | 157" |
| HEIGHT | 92" |
| LOAD BREAK SWITCH | YES |