![]()
| INVENTORY ID | 11901100000 |
| TITLE | G11WL50, 45 AMP, .500 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL50 |
| OHMS | .500 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 45 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |