![]()
| INVENTORY ID | 11901000000 |
| TITLE | G11WL320, 54 AMPS, 3.20 OHMS, CUTLER HAMMER,CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL320 |
| OHMS | 3.20 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 54 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24 3/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 3 |