![]()
| INVENTORY ID | 11900900000 |
| TITLE | 36 AMPS, 8.00 OHMS, POST GLOVER, PG37, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL800, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 8.00 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 36 |
| CATALOG NUMBER | G11WL800 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |