![]()
| INVENTORY ID | 11900800000 |
| TITLE | 72 AMPS, 1.60 OHMS, POST GLOVER, PG29, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL160, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 1.60 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 72 |
| CATALOG NUMBER | G11WL160 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/2" |
| QUANTITY | 54 |