![]()
| INVENTORY ID | 11900300000 |
| TITLE | TW37FG, 37 AMPS, 1.30 OHMS, SQUARE-D, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW37FG |
| OHMS | 1.30 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 37 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 12 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 11" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |