![]()
| INVENTORY ID | 11900200000 |
| TITLE | TW13-E, 13 AMPS, 22.10 OHMS, SQUARE-D, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW13E |
| OHMS | 22.10 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 13 |
| HEIGHT | 6 1/8" |
| WIDTH | 1" |
| LENGTH | 18" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 16 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |