![]()
| INVENTORY ID | 11900100000 |
| TITLE | 32-FG, 32 AMPS, 1.74 OHMS, SQUARE-D CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW32FG |
| OHMS | 1.74 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 32 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 12 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 11" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |