![]()
| INVENTORY ID | 11877000000 |
| TITLE | 30 TON 4 SHEAVE, DRAFTO-ROTO DC CRANE HOOK BLOCK, HOIST BLOCK - ROTATING |
| CAPACITY | 30 |
| NUMBER OF SHEAVES | 4 |
| CABLE SIZE | 3/4" |
| SHEAVE DIAMETER | 19 1/2" OUTER, 23 1/2" INNER |
| THROAT OPENING | 6 3/4" |
| MANUFACTURER | DRAFTO ROTO HOOK |
| WEIGHT | 4560 |
| CONDITION OF EQUIPMENT | GOOD |