![]()
| INVENTORY ID | 11858400000 |
| TITLE | SIZE 14, RENOLD, FLEX MOTOR COUPLING, PILOT BORED, 1 11/16" |
| SIZE | 14" |
| MANUFACTURER | RENOLD |
| TYPE | FLEX |
| BORED FOR MOTOR FRAME | PILOT BORED 1 11/16" |
| HALF OR FULL COUPLING | HALF |
| FLANGE DIAMETER | 11 1/2" |
| NO. OF BOLT HOLES | 12 |
| SIZE OF BOLT HOLES | 9/16" |
| KEYWAY SIZE | NO KEYWAY |