![]()
| INVENTORY ID | 11830300000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 3, HOIST, TYPE L, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 58" |
| CABINET WIDTH | 40" |
| CABINET DEPTH | 20" |