![]()
| INVENTORY ID | 11829800000 |
| TITLE | CLARK, NEMA 3, TROLLEY, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CLARK |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | K2 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 77" |
| CABINET WIDTH | 34" |
| CABINET DEPTH | 18" |
| WIRING DIAGRAM | A91-29651A |