![]()
| INVENTORY ID | 11827100000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 4, HOIST, TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL (R) |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 4 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 38" |
| CABINET WIDTH | 78" |
| CABINET DEPTH | 16" |
| WIRING DIAGRAM | C102406-CL2 |