![]()
| INVENTORY ID | 11826900000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 4, BRIDGE, TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 4 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 36" |
| CABINET WIDTH | 70" |
| CABINET DEPTH | 16" |
| WIRING DIAGRAM | C50563-033-20101 |