![]()
| INVENTORY ID | 11826400000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 6, HOIST TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL (R) |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 6 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 76" |
| CABINET WIDTH | 86" |
| CABINET DEPTH | 26" |
| WIRING DIAGRAM | 5065-031-002100 |