![]()
| INVENTORY ID | 11825700000 |
| TITLE | QTY (2) 1600 AMP, CUTLER-HAMMER, PRINGLE SWITCH, CAT# PMS1622FTTW, FUSED, 2-POLE, CRANE DISCONNECT (R) |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 1600 |
| VOLTAGE | 230 |
| HEIGHT | 59" |
| WIDTH | 36" |
| DEPTH | 19" |
| NUMBER OF POLES | 2 |
| WINDOW | YES |
| FUSEABLE | YES |