![]()
| INVENTORY ID | 11825200000 |
| TITLE | 21" CRANE WHEEL QTY (2) |
| TREAD DIAMETER "A" | 21" H/E - 20 13/16" CRANE WHEEL |
| TREAD TYPE "M" | TAPERED |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 3 1/4" |
| BORE DIAMETER "H" | 7 5/16" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 23" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 5 7/8" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 3 1/2" |
| HUB DIAMETER "J" | 10 7/8" |