![]()
| INVENTORY ID | 11824000000 |
| TITLE | 20" CRANE WHEEL (QTY 4) |
| TREAD DIAMETER "A" | 20" |
| TREAD TYPE "M" | TAPERED |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 3" |
| BORE DIAMETER "H" | 7 3/8" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 23" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 5 7/8" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 3 3/4" |
| HUB DIAMETER "J" | 10 7/8" |