![]()
| INVENTORY ID | 11823500000 |
| TITLE | 21" CRANE WHEEL |
| TREAD DIAMETER "A" | 21 1/2" H/E - 20 7/8" L/E |
| TREAD TYPE "M" | TAPERED |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 3 1/4" |
| BORE DIAMETER "H" | 5 3/4" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 23" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 5 1/2" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 3 3/4" |
| HUB DIAMETER "J" | 9" |