![]()
| INVENTORY ID | 11818800000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 3, TROLLEY, TYPE L, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 4 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 59" |
| CABINET WIDTH | 47" |
| CABINET DEPTH | 23" |
| WIRING DIAGRAM | 87981 |