![]()
| INVENTORY ID | 11816400000 |
| TITLE | 600 AMP, NEMA 6, SQUARE-D, CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 600 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | CLASS 6140 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | L |
| HEIGHT | 56" |
| WIDTH | 25" |
| DEPTH | 20" |
| WIRING DIAGRAM | A51049-043 |
| VOLTAGE | 230 |