![]()
| INVENTORY ID | 11816300000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 1, TROLLEY, TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 1 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 4 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 42" |
| CABINET WIDTH | 36" |
| CABINET DEPTH | 16" |