![]()
| INVENTORY ID | 11816000000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 5, BRIDGE, TYPE L, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 68" |
| CABINET WIDTH | 45" |
| CABINET DEPTH | 20" |
| WIRING DIAGRAM | 3-848-8 |