![]()
| INVENTORY ID | 11815100000 |
| TITLE | CLARK, NEMA 3, HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CLARK |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | KD |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 4 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 76" |
| CABINET WIDTH | 34" |
| CABINET DEPTH | 16" |
| WIRING DIAGRAM | C296664 |