![]()
| INVENTORY ID | 11813500000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 3, TROLLEY, TYPE H, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | H |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 43" |
| CABINET WIDTH | 36" |
| CABINET DEPTH | 16" |
| WIRING DIAGRAM | C52030-444 |