![]()
| INVENTORY ID | 11792500000 |
| TITLE | 200 KVA, 480V PRI, 480V SEC, HAMMOND, ISOLATION TRANSFORMER - $1,695.00 |
| RATING | 200 |
| PRIMARY VOLTAGE | 480 |
| SECONDARY VOLTAGE | 480 |
| MANUFACTURER | HAMMOND |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 3 ABOVE, 3 BELOW |
| TAPS VOLTAGES | 480 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 1,650 |
| SERIAL NUMBER | DB99F14 |
| TEMPERATURE RISE | 115 |
| DEPTH | 33 1/2" |
| WIDTH | 40" |
| HEIGHT | 50" |
| LOAD BREAK SWITCH | NO |