| INVENTORY ID | 11784700000 |
| TITLE | 18" BRAKE WHEEL BORED FOR 610 MOTOR (R), CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 18 |
| AISE | AISE |
| MOTOR BORE | 610 |
| FACE WIDTH "F" | 8 1/2" |
| HUB OFFSET "O" | 5 1/4" |
| HUB LENGTH "H" | 4 1/2" |
| BORE DIAMETER "B" | 3 1/4" |
| KEYWAY WIDTH "S" | 3/4" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 1/4" |