![]()
| INVENTORY ID | 11779100000 |
| TITLE | QTY. (4) 1600 AMP, GENERAL ELECTRIC, TP1616TT, MOLDED INSULATED CASE BREAKER - $1,795 EACH |
| AMP | 1600 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| CAT | TP1616TT |
| POLES | 3 |
| VOLTS | 600 VAC |
| TRIPS | MICRO VERSA TRIP PLUS TRIP UNIT |
| HEIGHT | 24" |
| WIDTH | 18" |
| DEPTH | 14" |