| INVENTORY ID | 11773200000 |
| TITLE | 150 HP, 1775 RPM, 208/440V, WESTINGHOUSE 445UPH AC VERTICAL PUMP MOTOR WITH HOLLOW SHAFT |
| HP | 150 |
| RPM | 1775 |
| VOLTAGE 2 | 440 |
| VOLTAGE 1 | 208 |
| MANUFACTURER | WESTINGHOUSE |
| FRAME | 44TUPH |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT TYPE | HOLLOW |
| DESIGN | F |
| UPPER BEARINGS | 4109D41G02 |
| LOWER BEARINGS | 20F4109D44G41 |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 375-356/178 |
| SERIAL/ID NUMBER | 6802 |
| MODEL/STYLE NUMBER | AB0D |
| WEIGHT | 1,270 |
| DUTY | CONT |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 24 1/2" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 20" |
| DIAMETER OF HOLE | 1 1/2" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 1 7/8" |