| INVENTORY ID | 11752600000 |
| TITLE | 13" BRAKE WHEEL BORED FOR CR41 AND CR42 MOTORS (R), CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 13 |
| AISE | NON-AISE |
| MOTOR BORE | CR41 & CR42 |
| FACE WIDTH "F" | 6" |
| HUB OFFSET "O" | 3 5/8" |
| HUB LENGTH "H" | 4 1/2" |
| BORE DIAMETER "B" | 2 3/4" |
| KEYWAY WIDTH "S" | 5/8" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 3/8" |