![]()
| INVENTORY ID | 11739700000 |
| TITLE | 35 3/4" CRANE WHEEL QTY (3) |
| TREAD DIAMETER "A" | 35 3/4" |
| TREAD TYPE "M" | STRAIGHT |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 4 1/2" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 37 3/4" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 7 1/2" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 5 1/2" |
| HUB DIAMETER "J" | 12 1/2" |