| INVENTORY ID | 11728900000 |
| TITLE | G11WL62, 105 AMPS, .6250 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL62 |
| OHMS | .6250 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 105 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 1 1/2" TO 7 1/2" |
| QUANTITY | 5 |