![]()
| INVENTORY ID | 11724700000 |
| TITLE | WS63, 64 AMP, .0625 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | WS63 |
| OHMS | 0.625 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 64 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12 1/2" |
| LENGTH | 17 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 16 1/2" |
| QUANTITY | 3 |