![]()
| INVENTORY ID | 11724400000 |
| TITLE | HCC, 610 AMPS, 0.024 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 3004, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | HCC |
| OHMS | 0.024 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 610 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/4" |
| LENGTH | 13" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 32 |